Якість саджанців горіха

Основа успішного плодоносного горіхового саду – вибір посадкового матеріалу, який мав би 100% сортову відповідність, був безвірусним та вирощеним згідно технології.Парадоксально, але на українському ринку саджанці волоського горіха реалізують сотні підприємств та приватних осіб,але якість та сортову відповідність посадкового матеріалу ніхто не перевіряє. Будь-яка людина може зібрати горіхи біля дороги, посадити їх у городі, а потім продавати «дуже хороші» сіянці сорту «Буковинський» по 100 грн через інтернет.

Відповідно до ст.15 Закону України від 26.12.2002 р. № 411-IV «Про насіння та посадковий матеріал» продавати посадковий матеріал можна лише після його сертифікації.

Відповідно до ст. 12 Закону № 411 право на виробництво посадкового матеріалу мають лише суб’єкти господарювання, які включені до Державного реєстру виробників насіння та посадкового матеріалу.

Якість посадкового матеріалу та сортову відповідність державні органи перевіряють лише у тих підприємств, які перебувають у реєстрі.

Який вигляд має реєстр і де його знайти? Які документи мають бути у виробника саджанців?

Реєстр знаходиться на офіційному сайті «Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції». Ви побачите наше підприємство ТОВ “Українські фрукти” у реєстрі по ряду сортів волоського горіха. Підсумковими документами, що видаються за цілим рядом перевірок є два види сертифікату. Приклади можна переглянути нижче:

Що найважливіше при купівлі посадкового матеріалу?

Сортова відповідність.  Ми видібрали проби з еталонних дерев у наших маточних садах, морфологічний аналіз яких проводився протягом 4 років. На основі еталонів були створені генетичні паспорти зунікальною формулою ДНК кожного сорту: ІНТЕР, Пісчанський, Діва, Перлина, Сер Маджестік, Чернівецький1, Яблунівський, Ярівський, Фернор, Недобоївський.  На основі існуючих паспортів ДНК ми запровадили систему контролю сортової відповідності: на этапі закладки нових маточних садів, на  етапі виробництва і предпродажної підготовки саджанців. Чинна система практично виключає «пересорт» (путанину сортів) при виробництві і гарантує 100% сортову відповідність… Детальнее

Безвірусність. Існуюють хвороби волоського горіха, які не можливо вилікувати. Вони можуть бути викликані двума вірусами: фітоплазмою та вірусом скручування листя (ВСЛ).  Такі вируси попадають в промислові сади разом з посадковим матеріалом. На украинському ринку, 70% саджанців продаються без мінімального фітосанітарного контролю, придбати заражений посадковий матеріал легко. Ми перевіряємо на наявність вірусів кожну партію підщепи, яка надходить на щеплення. Кождне маточне дерево, з якого ми нарізаємо держак, також проходить перевырку. Наша компанія надає 100% гарантію безвірусність посадкового матеріалу… Детальнее

Які саджанці є кондиційними відповідно до українського законодавства?

Базовим документом, який визначає вимоги до якості посадкового матеріалу волоського горіха і фундука являється ГОСТ 4780:2007 «Садивний матеріал горіхоплідних культур. Технічні умови». Тут  чітко визначені основні параметри «кондиції саджанців».  Детально про вимоги:

  1. Висота наземної частини рослини: для однорічок від 20см, для двохрічок- 120см. Для зручності транспортування ми обрізаємо однорічки на  1м (якщо вонивище) і двухрічки на 1,2 м.
  2. Товщина штамбу (міряється на висоті 10см від прикорневої шийки): для однорічних саджанців від 10мм, двухрічних  від 12мм.
  3. Довжина стрижневого кореня: для однорічок: від 25см, для двухрічок: 30см.
  4. Повинна бути развинена бокова (мочковата) корнева система.
  5. Раслини повинні бути без листя, не подсушані, без механічних та інших пошкоджень, які заважають номальному приживанню саджанців.
  6. Не припустимо підсихання основних корнів, подмороження кори та камбія, наявність кореневого раку.
  7. Повинно бути повне одужання пагонів наземної частини, розпускання нирок не припустимо.
  8. Наявність вирусів та пошкодження шкідниками – не допустимо.

Опираючись на власний досвід. потрібно додати (про це не має в ГОСТ), ще що слід звернути увагу на месце спайки підщепи з щеплею, якісні саджанці однорічки можна використовувати в якості привою не переймаючись, що рослина разпадеться на компоненти.  Очень важна так же упаковка корневой системы до момента высадки на постоянное место: мы применяем специальную смесь из глины, биогумуса с добавлением микоризирующих препаратов. Корень должен быть во влажной среде (70-80% относительной влажности), для этого мы используем опилки обязательно хвойных пород древесины. В этом видео мы покажем как готовим саженцы после  выкопки и до продажи клиенту.

Контакти

Україна, Херсонська область, с. Монастирське
(стара назва Ударник)
вул. Будівельна 3а
Передзвоніть мені
×

Замовлення зворотного дзвінка