Звідки у вас черенок? У Кіктенка купуєте?

Звідки у вас черенок (живці)? У Кіктенка купуєте?  – таке питання дуже часто нам ставлять недовірливі покупці. Я часто задаюсь питанням, чого у Кіктена ми мусимо купавати?)))) Тим  більше, що маточного саду Піщанського у Миколи Федоровича немає.  Та і якби він був той сад, то наврядчи нам би Микола Федорович продав :-).

Отож, звідки у вас живці?

Живці ми кожного  року отримуємо із свого маточного саду, в якому більше двох сотен дерев Піщанського.

А як ви знаєте, що то Піщанський?

Існує науково загальноприйнята процедура апробації дерев у саду на предмет сортової відповідності. Це коли аналізуються так звані морфологічні ознаки сорту: сила  росту,  габітус, щільність розміщення гілок, переважне розташування генеративних бруньок, колір однорічного пагона,  форма  бічних листів,  кількість чоловічих суцвіть,  розмір плоду, форма у поздовжньому розрізі через шов,  коефіцієнт округлості,  виступ апікального кінчика та ін. Коротше кажучи, існує цілий ряд ознак, який дає підстави вважати що конкретне дерево належить до конкретного сорту.

Так от ми разом із нашими науковцями провели таку апробацію, і упевнилися, що, наприклад, Дерево №1, 2, 5,3 у ряду №23 належить до сорту Піщанський. Потім ви відібрали  проби листового апарату із цих  дерев, передали до апробованої лабораторії “ІН Вітро  Плант”, розробили систему ДНК-маркерів, що дозволяє нам контролювати сортову відповідність саджанців Піщанського у нашому розпліднику.

Далі фото із маточного  саду Піщанського в момент заготовлення  живців.

 

 

Подписаться
Уведомить о
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
×

Заказ обратного звонка