Саджанці горіха




ІНТР




Пісчанський




Сіянці волоського горіха / Сорт Пісчанський 2х річка




Чернівецькій 1




Сорт Chandler




Сорт Сер Маджестик




Когилничану 2х річка




Костюженский 2х річка




Сорт Lara®




Яровской




Фернор




Сіянец черного горіха 2х річка




Яблуновский
Які саджанці волоського горіха обрати?
Ще за радянських часів, коли промислове вирощування волоського горіха явно недооцінювалося (до волоського горіха ставилися більше як до лісової культури), український селекціонер Ф.Затокової вбачав величезну перспективу цієї галузі для народного господарства. Цей учений дослідив, відібрав та описав більше 12-ти сортів та 50-ти перспективних форм горіха волоського: Буковинський 1, Буковинський 2, Буковинська бомба, Клішковський, Прикрпатський, Рудьківський, Топорівський, Чернівецький 1, Чернівецький Ярок , нові форми з робочими назвами Недобоївський, Грозинецький, Федоровський та інші. Він вважав дані сорти за своїми товарними характеристиками одними з найкращих у світі, а вирощування їх у промислових масштабах набагато вигідніше, ніж вирощування будь-яких сільськогосподарських культур.
Аналіз проходив за такими основними параметрами:
Склад українського генофонду близько 12 сортів та близько 20 перспективних форм відібраних із понад 2500 форм, що ростуть на території України. За даними сортами є результати 50-річних досліджень з фенології (запилення), стійкості до хвороб, якості плодів, стабільності плодоношення, морозостійкості. Протягом 4 років ми проводили роботи з дослідження існуючих насаджень волоського горіха чернівецьких сортів, українського за походженням сорту Пісчанський, звернули увагу на новий сорт “ІНТЕР”, проаналізували практично всю молдавську селекцію, що представлена в реальних садах (Козаку, Костюженський, Скіносський) , Кодрене та ін).
- сила росту
- тип плодоношения (термінальний, латеральний, сублатеральний)
- дані по врожайності (інформація збиралася від власників садів )
- тип цвітіння
- скороплідність
- морозостійкість
- терміни цвітіння жіночих квітів
- размір поду
- вихід ядра
- колір плоду
В результаті досліджень ми обрали не велику кількість сортів для вегетативного размноження і рекомендуємо саме їх для посадки в промислових садах на території України:
Чернівицький 1, Ярівськой (селекція Придністровської дослідної станції Садівництва),
ИНТЕР (селекціонер Пономаренко А.К.), Пісчанський (селекціонер Жадан В.М.).
Для присадибних ділянок ми рекомендуємо сорти Придністровської дослідницької станції Яблунівський, Буковинськая бомба. Усі зазнічені сорти відносяться до української селекції, виростали та були знайдені на території України.